12 Kasım 2011 Cumartesi

Burdayım

Bu yazıya,
yazı yazan bir kadın resmi eklenecekse,
 neden Agatha Cristie olmasın?
Uzun bir ara verdiğimden bu yazıma "merhaba" diyerek başlama isteği var içimde. Bir de suçluluk... Aslında 20BinFersah'ı ihmal ediyor değilim. Sadece bitirmem gereken yüksek lisans tezime konsantre olmuştum. Teze yönelik okumalar dışında pek bir şey okumuyordum. Radikal Kitap almayalı bir aydan fazla oldu ki bu benim için gerçekten büyük fedakârlık. Hatta şöyle keyifle bir film bile izlememiştim ki; Behzat Ç.'ye gittim. Bir Zamanlar Anadolu'da için çok plan yaptım, her seferinde başka bir şey çıktı. Bir de Midnight in Paris var tabii.
Geçtiğimiz ay ülkede yaşananlar, gencecik yaşta ölen askerler ve ardından Van'da yaşanan depremler herkes gibi beni de üzdü. Tevazu gerektirecek bir konu olduğunu düşünmediğimden iç rahatlığıyla söyleyebilirim ki, ben sağduyulu bir insanım. Ve hala, sosyal medya dediğimiz yerde hiç kimsenin birbirini dinlemeden nefret kusmasına, kutuplaşmasına alışamadım. Böyle dönemlerde uzak kalarak kafamı bir nevi kuma gömüyorum. Bu benim karamsarlığa kapılmadan devam edebilmem için aldığım bir önlem. Şimdilik bu. Belki daha sonra daha işlevsel bir yöntem geliştirebilirim.
Bayram girdi araya biliyorsunuz. Ben de güzel bir İstanbul gezisi yapmış hem de bu aralar orada bulunan ailemi görmüş oldum. İstanbul'a giderken yanımda Mary Doria Russell'ın Serçe adlı romanını götürmüştüm. Son sayfalardayım ancak iki gündür çektiğim baş ağrısından bir türlü bitiremedim. Bitirip burada anlatmak için sabırsızlanıyorum. Sonra bayramı hafta sonuyla birleştirip bir kaç da film seyrettim. Aslında bu yazı "Frequently Asked Questions About Time Travel" ile ilgili olacaktı. Konuyu dağıttım. Şu anda ekrana bakmak bile acı vermeye başladı. Ancak tekrar teze gömülmeden bir iki anlatacağım hikayem daha var.
Sevgilerimle

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Çevir/Translate

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...